Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
  • EXO HOSTING
  • Webmail

NOVINKY

Dôležité informácie o nových službách, zmenách poskytovania supportu alebo plánovaných odstávkach.

OSPRAVEDLŇUJEME SA VŠETKÝM ZÁKAZNÍKOM, KTORÝCH SA TO TÝKA, ZA VČERAJŠÍ VÝPADOK .


09.07.2012 15:13

Ospravedlňujeme sa všetkým zákazníkom, ktorých sa to týka, za včerajší výpadok .

V serverovni, kde máme umiestnenú časť serverov včera o 18. hodine došlo k výpadku elektrickej energie, pretože robotníci na blízkej stavbe bagrom prekopali jednu vetvu elektrickej energie. Napriek tomu, že máme predplatené dve elektrické vetvy zálohované dieselovým generátorom, kvôli chybe robotníka, ktorý na dieselovom generátore nedopatrením stlačil pohotovostné tlačidlo sa tento generátor nespustil. Niektoré zariadenia fungovali ďalej, avšak kvôli rozsiahlemu výpadku už nedokázali zvládať taký nápor požiadaviek a postupne sa preťažili . Ďalšie zariadenia, ktoré boli odstavené výpadkom bolo potrebné reštartovať a taktiež urobiť servisne zásahy, keďže na niektorých došlo k poškodeniu databáz a na niektorých zariadeniach aj k poškodeniu raid polí. Naši technici boli ihneď na mieste a situáciu promptne riešili, o aktuálnom vývoji sme Vás priebežne informovali na našej facebookovej stránke.

V dohľadnej dobe plánujeme rozšíriť náš cluster o replikáciu medzi serverovňami, aby v prípade výpadkov el. energie nedošlo k podobným problémom.

späť
back to top
×