Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.EXO HOSTING

Spoľahlivý partner

EXO HOSTING patrí medzi najväčších poskytovateľov webhostingu na Slovensku

  • Spravuje vyše 30 000 domén na viac ako sto serveroch.
  • Spravuje aj veľmi náročné projekty so špeciálnou konfiguráciou serverov šitou na mieru pre zákazníka.
  • Snažíme sa, aby EXO HOSTING produktové balíčky boli čo najkomplexnejšie z hľadiska potrieb našich zákazníkov, vo vyváženom pomere kvalita a cena, čo je jedna z našich hlavných zásad, ktorá nás asi najviac odlišuje od konkurencie.
  • Naše produkty sú určené nielen pre laikov, ale aj pre profesionálov. Na našej stránke si môžete nájsť postupy inštalácie najrozšírenejších content management systémov a e-shopov.
  • Medzi našich zákazníkov patria aj najväčšie slovenské spoločnosti.
  • V spolupráci s britskou firmou BASEKIT ponúkame špičkový CMS pod názvom EXOWEB.
Trochu z histórie vzniku spoločnosti
V polovici apríla 2003 vznikla spol. s r.o. EXO TECHNOLOGIES. Spoločnosť bola od začiatku rozdelená na dve divízie. Tá, ktorá nesie pôvodný názov spoločnosti - EXO TECHNOLOGIES sa venuje výrobe reklamných materiálov a EXO HOSTING, ako už aj názov napovedá, hostuje stránky na internete.
Už v prvom roku významný úspech
EXO HOSTING v prvom roku od svojho vzniku zaregistroval vyše 800 domén čo bol pre nás, malú novovzniknutú spoločnosť, významný úspech. V súčasnosti patríme medzi najväčšie webhostingové spoločnosti na Slovensku. Sme inovatívni a dynamickí. Flexibilne reagujeme na meniace sa podmienky trhu, ako aj na potreby našich zákazníkov. Čo sľúbime, to aj dodržíme.
Pôsobíme už aj mimo SR
Naše hostingové aktivity rozvíjame od polovice roka 2009 aj mimo Slovenska prostredníctvom sesterskej firmy v Českej Republike - EXO TECHNOLOGIES spol. s r.o. , Praha.

ZÁZEMIE STABILNEJ FIRMY

EXO HOSTING funguje na slovenskom hostingovom trhu od roku 2003. Našimi prioritami sú spokojní zákazníci a technologické inovácie.

Technika

Špičkový hardware

Používame značkové servery Hewlett Packard. Štandardnou konfiguráciou sú dvojprocesorové servery s 8-16 jadrami. Servery sú samozrejme vybavené hardwarovým radičom polí a ako úložný priestor používame Enterpise SSD disky. Na sieťovú infraštruktúru používame Cisco zariadenia.

Softvérová konfigurácia

Operačný systém : FreeBSD/Linux verzia Apache 2.2.x verzia v PHP 5.3.x, 5.4.x, 5.5x, 7.0.x podpora GDlib 2.x a podpora ImageMagic podpora funkcie mail vlastné php.ini (napríklad možnosť vypnutia safe mode priamo zákazníkom) mcrypt a mhash funkcie vhodné pre implementáciu platobných systémov ako TatraPay a CardPay Perl, Python MySQL: 4.1 , 5.1, 5.5, 5.6

Výkon

Non-stop monitoring funkčnosti serverov a odstraňovanie problémov

Na serveroch sú nainštalované operačné systémy UNIX, konkrétne FreeBSD, ktoré zvládajú aj vysoké zaťaženie. Monitoring serverov sa vykonáva prostredníctvom softvéru, ktorý monitoruje funkčnosť služieb každých 10-20 sekúnd, a v prípade, že niektorá služba nie je dostupná, monitorovací softvér sa pokúsi službu reštartovať. Ak ani v takomto prípade služba nenabehne, zašle našim administrátorom sms informáciu o vzniknutej situácii a tí sa o spustenie/sprevádzkovanie služby postarajú osobne. V maximálnej možnej miere je infraštruktúra budovaná tak, aby v prípade zlyhania jednotlivých komponentov ich nahrádzali ďalšie zariadenia v priebehu niekoľkých sekúnd.

Konektivita a umiestnenie serverov

V najmodernejších serverhousingových centrách,

Servery Exo hosting sú umiestnené v najmodernejších serverhousingovych centrách s konektivitou 10 Gbit/s na slovenské peeringové centrum SIX a konektivitou až 20 Gbit/s na zahraničie.

špeciálne zabezpečených a strážených,

Dátové centrá sú klimatizované priestory so špeciálnou zabezpečovacou technikou na detekovanie prieniku ohňa, vody, dymu a taktiež nonstop strážené proti odcudzeniu zariadení.

so zabezpečeným prívodom elektriny aj v prípade výpadku.

Elektrické napájanie je zálohované UPS zdrojmi a diesel agregátmi, ktoré zvládnu aj dlhší výpadok prívodu elektrického napájania.

back to top
×